Vážení klienti, dovolte nám Vás informovat v této mimořádné situaci o fungování servisu a prodeji vozů
SERVIS je pro Vás i nadále otevřen, aktuální otevírací dobu naleznete ZDE. Omluvte prosím nižší kapacitu a delší lhůty oprav. Z důvodu zvýšené hygienické náročnosti v tuto chvíli neprovádíme opravy na počkání.
PRODEJ: showroomy zavřené, stále však fungujeme online (email nebo telefon), individuální přístup, možnost doručení vozů přímo k Vám

Žhavá kráska Alfa Romeo Giulia GTA/m je tu!

Oba nové modely stojí na základech už tak velmi rychlé a řidičsky vytříbené Giulie QV se čtyřlístkem na boku kapoty. Supersedany GTA a GTAm ovšem vsadily ještě na další trumfy - hmotnost a aerodynamiku. Při výrobě obou modelů se Alfa Romeo uchýlila k rozsáhlému využití karbonu jak na karoserii, tak i v interiéru. Motoroví inženýři a konstruktéři zase vsadili na součástky z speciální slitiny hliníku. Výsledek? Verze Giulia GTA má o rovných 100 kilogramů méně než standardní QV, přičemž GTAm ještě méně, protože mu například chybí zadní sedadla.

GTA i GTAm postihly inovace také v exteriéru. Už na první pohled zaujme ještě agresivnější přední maska chladiče a i laik pozná, že se Giulia rozšířila. Konkrétně pak o pět centimetrů, což má zlepšit stabilitu při vyšších rychlostech. Nelze přehlédnout ani obrovské karbonové zadní křídlo ve verzi GTAm nebo dvojitou koncovku výfuků od výrobce „hluku“, firmy Akrapovič. Nový je i přední nárazník.

Obě verze, a především ta ostřejší GTAm, mají v interiéru hojně zastoupenou oblíbeno Alcantara kůži a mimo to třeba i přihrádku na řidičské rukavice nebo držák na helmu a hasičák. Místo klik na dveře pak najdeme obyčejná madla z látkových pásků. Nejdůležitější komponentou je ale bezesporu motor. Tím je, stejně jako u verze QV, šestiválec se zdvihovým objemem 2,9 litru. Ve verzi GTA a GTAm mu bylo naděleno ještě o 30 koňských sil více výkonu, a proto nyní produkuje 540 koní a z 0 na 100 km/h dostane italskou raketu za 3,6 sekundy.

Už nyní je jasné, že se nejedná o žádnou masovou výrobu, neboť celosvětově nevznikne více než 500 kusů GTA a GTAm. Každá žhavá kráska bude oštítkována svým výrobním číslem. A jak zmiňujeme v úvodu, přijímáme již předobjednávky, a pokud nejostřejší Giulii doopravdy chcete, měli byste si pospíšit. Při koupi pak majitel dostane od výrobce helmu, závodní oblek a speciálně vyrobenou plachtu na kapotu.


Pobočka Praha

Praha 4 - Milevská 2
T: +420 241 731 800
E: info@imofa.cz
Po - Pá: 7:30 - 19:00 So: 8:00 - 14:00

Pobočka Jičín

Jičín - Hradecká 1104
T: +420 493 523 994
E: jicin@imofa.cz
Po - Pá: 7:30 - 17:00 

Subdealer ImofyFiat Příbram
TOP

Copyright © 2014 IMOFA s.r.o. Powered by Picabo Webadmin.

Zásady ochrany osobních údajů