FIAT Ducato letos slaví 40 let a přichází se zcela novým motorem, který předčí Vaše očekávání

Vlajková loď FIAT Ducato série 8 se zaměřuje nejen na upevnění své pozice na trhu, ale také jde cestou zdokonalování, díky čemuž je připraveno na každou misi a naplní všechna očekávání a potřeby zákazníků z hlediska přepravy nákladů i mobility jako takové.

Interiér zdobí modernizovaná palubní deska a volant, nová řadicí páka, nové obložení dveří a panel automatické klimatizace. Díky přepracované elektrické architektuře nabízí Ducato skvělou paletu asistenčních a bezpečnostních systémů, jejichž cílem je zlepšit zážitek z jízdy a učinit Ducato bezpečnějším pro práci i zábavu. Nové Ducato je uváděno na trh jako první lehké užitkové vozidlo s autonomním řízením 2. úrovně, které poskytuje bohatou škálu asistenčních systémů řidiče ADAS, které pomáhají během jízdy i při parkování. Tyto prvky se objeví v nabídce již velmi brzy. Zmínku zaslouží autonomní brzdění s detekcí chodců a cyklistů, rozpoznávání dopravního značení a sledování pozornosti řidiče, adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, systém udržování uprostřed jízdního pruhu a asistent dopravních kolon. Posledně jmenovaný prvek udržuje vozidlo v daném směru a současně sleduje podmínky dopravy, kterým se okamžitě přizpůsobuje. Kombinace posledních tří systémů ADAS umožňuje novému Ducatu dosáhnout 2. úrovně autonomního řízení, kdy vozidlo poskytuje asistenci při řízení, zrychlování i brzdění. Jedná se o naprosto jedinečný výsledek, jakého zatím nebylo v segmentu lehkých užitkových vozidel dosaženo.

K široké nabídce asistenčních a parkovacích systémů se přidává digitální vnitřní zpětné zrcátko, které zlepšuje a zobrazuje obraz dění za vozidlem místo tradičního zrcátka. Pozornost zaslouží také aktualizovaný systém elektronické kontroly stability ESC, který je doplněn o funkcí asistenta proti bočnímu větru, kontrolu stability přívěsu multikolizní brzdu. Novinkou je také aktivní parkovací asistent, který nabízí poloautomatickou asistenci při podélném a kolmém parkování.

Své tradiční silné stránky potvrzuje nové Ducato také z hlediska motorizací. Přichází s nabídkou vyvinutou v souladu s emisní specifikací Euro 6D-Final. Nové vznětové motory Multijet3 vycházejí z nové a exkluzivní architektury H3 skupiny Stellantis. Třetí generace motorů Multijet tak staví na tradičních silných stránkách, ke kterým nabízí zlepšení účinnosti – snížením hmotnosti ve prospěch užitečného zatížení – a snížení spotřeby paliva a emisí CO2 (až o 7 %, což je nejlepší hodnota v dané třídě). Zvyšuje se také životnost pro náročné použití typické pro užitková vozidla a pohodlí, díky lepší pružnosti a nižší hlučnosti než u předchozí generace. Nové Ducato bude k dispozici ve čtyřech výkonových úrovních (120, 140, 160 a 180 k) s novou a vylepšenou šestistupňovou manuální převodovkou – pro všechny 4 výkonové verze – a oceňovanou devítistupňovou automatickou převodovkou, která je nabízená u verzí 140, 160 a 180 k. Ve verzi 180k s točivým momentem 450 Nm.

Aby bylo možné nabídnout maximální možnosti personalizace nového Ducata, ve Fiat Professional vyvinuli zcela novou strategii výbav. Ducato je nyní k dispozici i v několika stupních nad rámec standardní výbavy s příplatkovými doplňky: Business Plus a Lounge, které jsou rozsáhlejší než kdy dříve. Tyto dvě konfigurace lze personalizovat pomocí balíčků obsahujících systémy ADAS, prvky pro větší funkčnost a estetiku, jako například v případě paketu Trekking. Všechny pakety byly navržené tak, aby se nové Ducato dokonale hodilo pro jakoukoliv misi a naplnilo jakékoliv požadavky zákazníka.


Praha

Praha 4 Milevská 2
T prodej: +420 261 227 613/2
T servis: +420 241 731 800
E: info@imofa.cz
Po - Pá: 7:30 - 19:00
So: 8:00 - 14:00

Praha

Praha 5 – Ořešská 873
T: +420 230 233 233
E: praha5@imofa.cz
Po - Pá: 8:00 - 18:00
So (pouze prodej): 9:00 - 12:00

Vrchlabí

Vrchlabí – Na Bělidle 503
M servis: +420 777 708 820
T servis: +420 499 406 312
E: vr.servis.fiat@havex.cz
Po - Pá: 7:30 - 16:00

Subdealer ImofyFiat Příbram
TOP

Copyright © 2019 IMOFA s.r.o. Powered by Picabo Webadmin.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v dokumentu Prohlášení o COOKIES - zde.